آموزش و تسهیلات از ما، خلق کسب و کار از شما

معرفی کانون کارآفرینی دانشگاه آزاد دماوند (کارآوند)
۱۹ مهر ۱۴۰۰ | ۲۰:۳۳ کد : ۴۴۶۶ فعالیت های کانون
تعداد بازدید:۷۵۹

 

 

اهمیت توسعه ی کارآفرینی به عنوان یکی  از مولفه های اصلی توسعه ی علمی و نقش انکار ناپذیر آن در توسعه ی اقتصاد دانش بنیان ضرورت توجه بیش از پیش به این مهم را ایجاب می نماید. روح حاکم بر برنامه توسعه ی کشور مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان است که خود بر سه پایه ی پژوهش و فناوری، منابع انسانی و زیرساخت اطلاعاتی و ارتباطی پیشرفته استوار است. از طرفی تجارب جهانی نشان می دهد که در صورت ارائه ی حمایت های مختلف از ایده ها و شرکت های جدید می توان احتمال موفقیت و ماندگاری آنها را شدیداً افزایش داد. این حمایت ها را در یک مرکز کارآفرینی می توان به خوبی به اجرا درآورد. در این راستا کانون کارآفرینی کارآوند با هدف آموزش مهارت و توانایی به همت برخی دانشجویان دغدغه مند در آذرماه سال ۱۳۹۹ زیر نظر معاونت فرهنگی و در مجموعه کانون­های فرهنگی _ دانشجویی ثبت شد. این کانون رسالت خود را در این می داند که با آموزش و تربیت نیروی انسانی مولد و خلاق زمینه اشتغال جوانان و کار آفرینی را فراهم آورد تا معضل بیکاری کاهش یابد.

 

 • اهداف تشکیل کانون کارآفرینی کارآوند عبارت است از :

 

 1. ایجاد زمینه مناسب برای تجلی استعدادها و برانگیختن خلاقیت و شکوفایی کارآفرینی دانشجویان؛
 2. نهادمند ساختن فعالیتهای مهارت آموزی دانشجویان؛
 3. بهره ­گیری از توان علمی دانشجویان در جهت تقویت پیوندهای دانشگاه با بخشهای مختلف؛
 4. تقویت اعتماد به نفس و ایجاد خودباوری مثبت در دانشجویان؛
 5. افزایش سطح مشارکت دانشجویان در فعالیت­های کارآفرینی جمعی و تقویت ارتباط آموزشی با استادان؛
 6. ایجاد زمینه مناسب جهت کسب مهارت های فردی و اجتماعی و مسئولیت ­پذیری و شناخت از محیطهای شغلی و پیشآگاهی اشتغال مناسب؛
 7. شناسایی دانشجویان نخبه و ممتاز و بهره ­گیری از مشارکت آنان در ارتقاء فضای کانون

 

 • برنامه ­ها  :
 1. برگزاری دوره ­ها و وبینارهای تخصصی جهت مهارت ­آموزی دانشجویان
 2. حمایت از ایده­ های نو
 3. فراهم ساختن زمینه­ های مشارکت دانشجویان مستعد جهت بالندگی هرچه بیشتر در حوزه کارآفرینی و متناسب با رشته ­های تحصیلی دانشجویان
 4. شناسایی و معرفی فرصت­های مختلف شغلی به دانشجویان

 

     پیشرفت کار :

از شروع رسمی فعالیت کانون کارآفرینی کارآوند تا کنون بیشتر از ده ها دوره و وبینار تخصصی برگزارشده که بیش از 800 نفر از دانشجو ها و افراد مختلف برای مهارت آموزی در آن شرکت کرده اند. همچنین کانون کارآوند در راستای حمایت از کارآفرینان و کسب و کارهای کوچک، جشنواره ها و مسابقه هایی را طراحی و اجرا میکند.

     کانون کارآوند در راستای رسالت خود در نظر دارد در آینده ای نزدیک علاوه بر همکاری با کانون های دانشجویی دیگر با مراکز رشد ،           سرای نوآوری و همچنین مراکز تحقیقات دانشگاه ها و همچنین سازمان های دولتی روابط گسترده ای را ایجاد کند تا بتواند برنامه             ریزی های بهتری در جهت رشد هر چه بیشتر کارآفرینی بوجود آورد.

کارآوند در فضای مجازی :

                                                                                   

                                           

کلید واژه ها: کارآوند کانون کارآفرینی خلق کسب و کار کارآفرین کارافرینی فرزاد احمدی پور هدش فهیمه یارمحمدی کانون کارآفرینی کارآوند دبیر کانون کارآفرینی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه ازاد دماوند


( ۱ )

نظر شما :